חיפה

"אשה לאשה" מציגות: דו"ח על מצב הפונדקאות בישראל

מתרחב ומתלהט הדיון הקהילתי בנושא הפונדקאות * בעוד מספר חודשים תחל הועדה של משרד הבריאות לדון בזכויות הפריון וההולדה של קהילת הלהט"ב * נופר ליפקין ואתי סממה מפרסמות דוח מחקרי מקיף * מגדירות במפורש את הפונדקאות כ"יחסי ההולדה משולשים", בניגוד לתפיסת ה"שרתת-לקוח" הנפוצה * הדו"ח זמין להורדה

נעשה עליז בהדר, גרסת העוגה

בתחילת החודש התקיימה מסיבת התרמה לעמותת שישה צבעים בחיפה - וזו הפעם הראשונה ששישה צבעים מתרימה בעיר. בין היתר, השתעשעו פעילי העמותה בחיפה בעוגה בצבעי הגאווה אשר הכין רונן, כחלק מההכנות הנפשיות לקראת מסיבת ההתרמה. המסיבה עצמה, אגב, צולמה, ותשודר אם תרצה השם, בהמשך.

סוף שבוע של "טראומה ומנהיגות" למדריכי פיצ' - מרחב פתוח לנוער בחיפה

בסוף השבוע האחרון התקיימה פעילות תחת הכותרת "טראומה ומנהיגות". את הפעילות הנחה ברוך אורן, בהסתמך על מודל שפותח ע"י יאן אנדריאה, מומחה לנושא טראומה קהילתית בקהילת הלהט"ב. השתתפו 10 אישה ואיש; כל המשתתפים הינם מפעילים בפיצ' - מרחב פתוח לנוער אשר מפעילה עמותת שישה צבעים בחיפה.

תקיפה הומופובית בחיפה: סקילה באבנים, כמו באיראן

בתחילת השבוע שעבר, אירע בחיפה מקרה תקיפה על רקע הומופובי/להט"בופובי. ר', בת 34, הותקפה כאשר הלכה עם כלבתה בגן ציבורי. קבוצה של צעירים החלו להציק לה ולהקניט אותה. לאחר מכן היא עזבה אבל נשארה בבית קפה סמוך. בדרכה חזרה הביתה נתקלה שוב בחבורת הצעירים ששבו וקראו לה קריאות כגון: "קוקסינל", כאשר השיבה להם "אמא שלך קוקסינל" אחד מהם השליך אבנים לעברה ותקף אותה באגרופים. ר' נהגה נכון והתחילה לצעוק מה שהבריח את התוקף. ר' הזעיקה ניידת משטרה שגבתה ממנה עדות. עם זאת היא לא הגישה תלונה, לטענתה מפני שאין נגד מי מפני שהתוקף ברח.
יש להדגיש כי על כל אירוע תקיפה המגיע לתקשורת, סביר להניח שישנם עשרות אירועים שאינם מגיעים לידי התקשורת - עקב הסתתרות המותקפים בארון או עקב חוסר רצון להיחשף.
הפורום החיפאי, הביע זעזוע מאירוע התקיפה והפציר במשטרה להתייחס בחומרה וברצינות המתבקשות לתקיפות מעין אלו. בהקשר זה מזכיר הפורום החיפאי גם את אירוע התקיפה ההומופובית שאירע לפני מספר חודשים ברחוב סמוך לאותו גן ציבורי - שלא זכה להתייחסות משטרתית ראויה - כך לפי הפורום החיפאי.
בהודעה שפרסם הפורום החיפאי, טען הפורום כי הוא רואה קשר ישיר בין מקרים מעין אלו לבין מאבק קהילת הלהט"ב לשוויון זכויות ומאבקה על מקומה בחברה שעדיין מגלה הומופוביה על צורותיה השונות. כמו כן דורשים אנשי הפורום החיפאי מעיריית חיפה ואגף החינוך החיפאי לפעול ולחנך לקבלת השונה ברוח השוויון והדמוקרטיה, במערכת החינוך ובעיר בכלל.

אז איך היה בחיפה?

אורי שמילביץ מסכם את המצעד שהיה. הופעת אדם בצילום אינה מעידה בהכרח על העדפותיו.

למה צריך מצעד בחיפה?

ראיון עם אורי שמילוביץ, חבר ועד בפורום החיפאי וממארגני המצעד החיפאי 2008. שנת 2008 הינה השנה השניה ברציפות בה עורך הפורום החיפאי מצעד גאווה בבירת הצפון - למען זכויות אדם, חירות, שיוויון זכויות וחברה דמוקרטית. המצעד יצא ביום חמישי הקרוב (ה-19 לחודש) מרחוב יפה נוף בחיפה. ההתכנסות תחל בשעה 16:45.

החלו ההכנות למצעד הגאווה בחיפה


מצעד הגאווה בחיפה ייערך אחרי הצהריים של יום חמישי ה-19.06.2008. שנת 2008 הינה השנה השניה ברציפות בה עורכת עמותת הפורום החיפאי ללהט"ב (לסביות,הומואים,טרנס ובי') מצעד גאווה בבירת הצפון

מה קורה? חדשות הקהילה הגאה 2008-01-17

אביהו עם חדשות השבוע בקהילה הגאה: • מגיפה חדשה - חיידק הMRSA • שלי יחימוביץ בעד משכנתא לנשאים • חיפה: החלה ההתארגנות לקראת אירועי הגאווה • תל אביב: פורום גאה בתנועת "עיר לכולנו" • ואירוע אחד בשבוע: כנס רפואי בנושא טרנס ואינטרסקס הופעת אדם בצילום אינה מעידה בהכרח על העדפותיו.

מה קורה? חדשות הקהילה הגאה 2007-12-27

* אתר הפורום החיפאי נפל * נקבע מסלול למצעד הגאווה בתל אביב, שיתקיים ב-6/6/2008 הופעתו של אדם אינה מעידה בהכרח על העדפותיו.

מה קורה? חדשות הקהילה הגאה 2007-10-25

אביהוא עם כותרות השבוע: • פתיחת שנת הלימודים באוניברסיטאות - דיווח של סיוון מהתא הגאה באוניברסיטת בר אילן • פתיחת "המרפאה הפתוחה" בירושלים • האופוטרופוס הכללי מציג גישה תומכת לירושה לסבית • שיר נחמיאס לקחת את המשרד של שישה צבעים • אירוע אחד בשבוע - הסמינר האסטרטגי לקהילה הגאה • ותמונות מהתערוכה של יונתן הירשפלד - Introduction הופעת אדם בתמונה אינה מעידה העדפתו המינית.
שלב תוכן