מחוץ לגוש דן

כתבת וידאו: חוסר הקבלה יוצאת מהארון בצפון

בכנס במכללת תל חי בנושא נוער להט"בי בפריפריה, מתגלה כי עיריית קריית שמונה מסרבת לתקצב את פעילות ארגון הנוער בעיר. זאת בשונה מרשויות מקומיות במקומות אחרים בארץ * ללהט"ביםות בפריפריה קשה יותר לצאת מהארון - כך עולה מעבודת המחקר של גילי הרטל בנושא קוויריות בפריפריה

היסטוריה בבאר שבע: מצעד הגאווה הראשון בעיר צעד תחת הכותרת "גאוה – עושות את זה ברחוב"

מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע הוא מצעד מחאה נגד התנאי שהציבה העירייה: תקציב ופטור מארנונה בתמורה להימנעות ממצעד גאווה בעיר. צפו בקבוצת הפעילותים הבארשבעית והחברותים מהגוש הירוק, שצעדו אתמול בגאווה כדי למחות על הסיכום השערורייתי. אפשר ללמוד עוד על הסיכום הזה בבלוג של יוסי/פה מקייטן - "בלי גאולה" בפוסט הזה. צילום ועריכה: ברוך אורן

הוגשה תלונה במשטרה בעקבות ניסיון הצתה לרכב עמותת "שישה צבעים"

רכב המשמש את שישה צבעים נחבל בשבוע שעבר ע"י אלמוני, כשחנה בסמוך לסניף העמותה בגבעת עדה. ברוך אורן ובן ציון סליוז, המתגוררים בסמיכות לסניף העמותה, גילו כי אחד הדגלים אשר מקשטים את הרכב הוצת, נמס וטיפטף על שמשת החלון וגוף הרכב. ברוך הגיש מיידית תלונה במשטרת זכרון יעקב.


בבוקר יום שלישי האחרון, ה-10 לחודש, גילו ברוך ובן את הרכב לאחר ניסיון ההצתה. יום לפני כן, ראו השניים את הרכב במצב תקין בשעה 22:00.
למחרת אותו היום, בבוקר יום רביעי, שוב מצאו ברוך ובן את הרכב חבול. הפעם הסתפקו האלמונים בתלישת הדגלים שעיטרו את הרכב.

התלונה שהוגשה במשטרה

כתבת וידאו: מתמודדים עם טראומת הרצח: מפגש למנהיגות הקהילה הגאה

בסוף השבוע האחרון של אוקטובר, בבית ההארחה של קיבוץ צובה, נפגשו רוב ראשי ארגוני הקהילה הגאה ועימם מנהיגות ומנהיגים נוספים מקהילת הלהט"ב בישראל, במטרה ללמוד על טראומה ומנהיגות, ולנסות ביחד להתחיל להתמודד עם טראומת הפיגוע הרצחני באגודה. לקבוצה הצטרפו גם אילה כץ, אימו של ניר כץ ז"ל, שנרצח בפיגוע, וכן הסנאטורית ההולנדית אניה מולנבלט, פעילת זכויות אדם והוגה פמיניסטית. את הסדנא הנחה יאן אנדראה - מותיקי פעילי הלהט"ב בהולנד, ומומחה עולמי בתחום התמודדות עם טראומה בקהילה. ברוך אורן, שהשתתף בסדנא, דיבר עם יונתן גר, מנכ"ל הבית הפתוח, על הסופשבוע שהיה. ערך: הראל ענבר

טראנסופוביה בספריית מאירהוף שברחובות

עוד לא חלפה ולו יממה אחת, מאז הרצח המפלצתי בתל-אביב, ושוב עדויות על להט"בופוביה: אתמול, יום ראשון, קצת לפני השעה אחת בצהריים, אירעה תקיפה טרנספובית בספריה המרכזית של רחובות.

שוב פעם הומופוביה - קצת על חגיגות הגאווה באילת

עודכן: 2009-05-17 22:39: הוספת תמונות


חוגגים מתחת לדגל שישה צבעים, מצעד הגאווה באילת, שישי האחרון

בצהריי שישי האחרון, השתתפה קבוצת "צבעים בטבע" - קבוצת הטיולים של שישה צבעים, במצעד הגאווה באילת. המצעד צעד רובו ככולו כמתוכנן, אך במהלך ההתכנסות, צפינו במספר שלטים הומופובים וכן זכינו לקבל מטח ביצים, אשר למזלינו, אף אחת מהן לא פגעה בנו. כלי תקשורת אחרים מדווחים על שלט "הכניסה להומואים אסורה" שהוצב מעל אחת החנויות, אך לא יצא לנו לשים לב לכך.

מחר: 17 במאי, היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה וטרנספוביה

מחר, ה-17.5 יצויין היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה.

דובים על'אש: מסיבת BBQ לדובים

בסוף השבוע האחרון חגגו עשרות דובים גאים את מסיבת הדובים הראשונה בישראל, תחת שרביטן של עמותת שישה צבעים וההתארגנות "דובים ישראליים" של שימי ודובב סולימני-אדר. במסיבה תיקלטו אהרוני ודניאל מריומה. אילן קידר מגיש לכם קצת מהחוויה. תגיות נוספות: דובים גאים, דובים ישראלים, השרון, מסיבות, DJ ישראל אהרוני, DJ דניאל מריומה

דוד ויהונתן העליזים בעמק הירדן

אתמול, יום רביעי, נערכה בעמק הירדן עדלאידע של מרכז עידן - מרכז הצעירים של המועצה המקומית. כל מושב נתבקש לבחור סיפור תנכ"י כלשהוא, ולקשט את העגלה שלו בהתאם. את מושבה כינרת ייצגה קבוצת צעירים שהחליטה לקשט את העגלה שלהם בנושא: דוד ויהונתן העליזים.


העגלה המקושטת

ט"ו בשבט ביער הגאווה

עבר כבר חודש, אבל הגיע הזמן להיזכר: קבוצת "צבעים בטבע", קבוצת הטיילים של שישה צבעים, יצאה לטיול נטיעות אל יער הגאווה בגליל, השוכן בכניסה לקיבוץ תובל. ביער, שהוקם ע"י סניף הגליל העליון של אגודת ההומואים, לסביות, ביסקסואלים וטנסג'נדרז בישראל, בעקבות תרומת חלקת אדמה ע"י קיבוץ תובל - מתקיים טקס נטיעות מזה 4 שנים. תגיות נוספות: תובל, צבעים בטבע, נטיעות, ט"ו בשבט ברוך אורן צילם ואילן קידר ערך. הופעת אדם בצילום אינה מעידה על העדפותיו.
שלב תוכן