תל אביב: חשש לסגירת החקירה בתיק אלימות הומופובית בשכונת עזרא; השכן מאיים ש"ייעשה את המוות עד שהם יעזבו את הדירה"

מאז אמצע מאי ועד תחילת יוני, עברו אילן ובן זוגו, איציק, מסכת התעללות שכללה איומים, השלכת אבנים ואף פריצות למרפסת ביתם. כעת הם חוששים שהתיק ייסגר ללא כל פעולה נגד החשודים בתקיפה. למרות שהם הגישו תלונה במשטרה באופן ספציפי נגד שכניהם, משטרת ישראל לא הצליחה להתקדם בחקירה ומשום ששם המשפחה של החשודים עדיין לא הוברר. בנוסף טענה המשטרה באוזני עורכת הדין של בני הזוג כי "המשטרה תנסה לאתר אותם [את התוקפים ב.א.] עד סוף השבוע. אם האיתור לא יצליח, התיק חוזר לחוקר שמחליט האם לזמן אותם פורמלית או לסגור את התיק".

המסכת התחילה עם הגעתה של משפחה דתית לרחוב, בתחילת מאי. מאז שבני המשפחה גילו כי אילן ובן זוגו הומואים, החלו להשמע ברחוב איומים מפורשים כגון: "[אחד מהם] ייעשה את המוות עד שהם יעזבו את הדירה", "תסתלקו מפה", "אז תזיין אותם".

האלימות הפיזית החלה בלילה שבין יום שישי ושבת 14-15 במאי, אז פרצו אלמונים למרפסת ביתו של אילן, הנמצא בקומת הקרקע ברחוב גבעולים, והפכו את כל החפצים שהיו מונחים על המדפים. ביום שני שלאחר מכן, 17 במאי, בשעה חמישה לאחת בלילה, נזרק בקבוק פלסטיק ובו אבנים למרפסת הבית. אירועים אלו הובילו את הזוג לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה.

כעבור יומיים, ב-20 בחודש, בשעה 03:00 לפנות בוקר, נשמע קול של אבן פוגעת בקיר, ובשעה 04:15 נזרקה אבן נוספת והפעם היא פגעה במרפסת. אילן ואיציק הזמינו ניידת משטרה. כאשר הניידת הגיעה, השוטרים אמרו שלא ניתן לעשות דבר וביקשו להגיש תלונה שוב.

אבל גם הגשת התלונה שוב, לא עזרה כדי לסיים את הפרשיה. ביום ראשון 23 בחודש, מצא איציק את מרפסת הבית מבולגנת לאחר שפרצו אליה בשנית. בלילו של אותו יום (24 בחודש) שוב נזרקה אבן לעבר המרפסת בשעה 01:35. אילן שוב הזמין ניידת, אך זו לא הגיעה הפעם.

אילן ואיציק עדיין חיים בחשש. ברביעי ביוני, כשבוע וחצי לאחר התקיפה האחרונה, שמע בן זוגו של אילן את השכנים החדשים אומרים "אני אמשיך עד שהם יעזבו", והשבוע, יום לאחר מצעד הגאווה, צעק השכן לעברו של איציק: "תזהרו, תזהרו!"

ממשטרת ישראל, מחוז תל אביב, נמסר: "החקירה בנושא טרם הסתיימה".

תגובות

צריך לנסות לתעד במצלמה נסתרת את המעשים

ואז אם המשטרה לא תטפל בנושא כהלכה
להגיש באופן פרטי תביעה בעזרת גורמי הקהילה השונים.

מדוע לא נערכים לפעול אל מול השכנים ?

אפשר לבוא כמה עשרות, מאות או אלפים ולהבהיר לשכנים שכדאי שהם יזהרו.. הפגנה יכולה להיות כלי גם אל מול עוול אישי ולא כלל קהילתי.

כששכן בר"ג איים על חיי - ח"כ ניצן הורוביץ לא ממש עזר לי!!!

הבנתי בדיוק עם מי יש לנו עסק ומה עלי לחשוב על נבחר הציבור הזה.