תקיפה הומופובית בחיפה: סקילה באבנים, כמו באיראן

בתחילת השבוע שעבר, אירע בחיפה מקרה תקיפה על רקע הומופובי/להט"בופובי. ר', בת 34, הותקפה כאשר הלכה עם כלבתה בגן ציבורי. קבוצה של צעירים החלו להציק לה ולהקניט אותה. לאחר מכן היא עזבה אבל נשארה בבית קפה סמוך. בדרכה חזרה הביתה נתקלה שוב בחבורת הצעירים ששבו וקראו לה קריאות כגון: "קוקסינל", כאשר השיבה להם "אמא שלך קוקסינל" אחד מהם השליך אבנים לעברה ותקף אותה באגרופים. ר' נהגה נכון והתחילה לצעוק מה שהבריח את התוקף. ר' הזעיקה ניידת משטרה שגבתה ממנה עדות. עם זאת היא לא הגישה תלונה, לטענתה מפני שאין נגד מי מפני שהתוקף ברח.
יש להדגיש כי על כל אירוע תקיפה המגיע לתקשורת, סביר להניח שישנם עשרות אירועים שאינם מגיעים לידי התקשורת - עקב הסתתרות המותקפים בארון או עקב חוסר רצון להיחשף.
הפורום החיפאי, הביע זעזוע מאירוע התקיפה והפציר במשטרה להתייחס בחומרה וברצינות המתבקשות לתקיפות מעין אלו. בהקשר זה מזכיר הפורום החיפאי גם את אירוע התקיפה ההומופובית שאירע לפני מספר חודשים ברחוב סמוך לאותו גן ציבורי - שלא זכה להתייחסות משטרתית ראויה - כך לפי הפורום החיפאי.
בהודעה שפרסם הפורום החיפאי, טען הפורום כי הוא רואה קשר ישיר בין מקרים מעין אלו לבין מאבק קהילת הלהט"ב לשוויון זכויות ומאבקה על מקומה בחברה שעדיין מגלה הומופוביה על צורותיה השונות. כמו כן דורשים אנשי הפורום החיפאי מעיריית חיפה ואגף החינוך החיפאי לפעול ולחנך לקבלת השונה ברוח השוויון והדמוקרטיה, במערכת החינוך ובעיר בכלל.

תגובות

זו תקיפה על רקע שונות מגדרית לא הומופוביה

אין כאן שום דבר הומופובי.
כשאנשים מותקפים בגלל שלא ברור אם הם גברים או נשים, לא קוראים לזה הומופוביה, או להט"בופוביה.
אין שום סיבה שדווקא עיתונות של הקהילה תתייחס למשהו כזה כאל תקיפה הומופובית.
זה ממש לא שונה מתקיפה דומה שקרתה בברלין, וגם שם העיתונות דיברה על לסביות ועל הומופוביה: http://www.gogay.co.il/content/article.asp?id=7650

זו כן להטבפוביה

איש מאיתנו לא תחקר את התוקף (ולצערנו עד רגע זה גם המשטרע לא טרחה לעשות כן), אך להגיד שונות מגדרית ותו לא זה פרוה מידיי לדעתי.
כשאדם מותקף ונצעק עליו קוקסינל , אי אפשר לטעון שאין כאן להטבפוביה, איך שלא נהפוך את זה ובאילו מילים שלא נשחק. נראה כי התוקף חשב שזה גבר 'קוקסינל', איך שהוא פירש זאת, הומו, טרנס' או מה שלט עבר במוחו שטוף השנאה.

מה לעשות, לא נראה לי שהתוקף עבר קורס בלהטביות.