דוקו מצעדים מקומיים 2013

Project:שידורינו בערוץ 98
רכיבCode
Category:feature
עדיפות:normal
אחראי:Unassigned
Status:פתוח
תיאור

יש המון יוזמות למצעדים מקומיים השנה. ממש מרתק לעשות על זה דוקו-חובק-ארץ. אולי אפילו אפשר לנסות לפזול לפלסטין, ירדן ולבנון... (שבי גטניו הוא אחלה איש קשר לשאר מדינות המזה"ת בהקשר הזה)

בהקשר המקומי - רשימת אנשות קשר: http://www.6tzvaim.com/node/2094
במיוחד כדאי לתאם עם אסף שטילמן. שמרכז את הקשר עם קבוצות השטח מטעם שישה צבעים.

הציפיה: מגזין של 24 דקות המכיל SYNCים של לפחות 4 קבוצות, ועוד SYNC עם אסף. אפשרי גם פרספקטיבות נוספות כגון המצעד הרדיקלי עם שוקי ושירי או כזה. ואפשר גם לפזול למצעד זכויות האדם של האגודה לזכויות האזרח.

לו"ז: צילומים לפני 10/5, שידור לפני 1/6. כדי שבזמן המצעדים עצמם, התוכנית תהיה כבר באויר.

עדכונים

#1 נשלח על ידי ברוך אורן ביום ב', 25/11/2013 - 14:37

היי שיר,
ראיתי את הפריויו ששלחת לי. בעיקרון זה נחמד וצבעוני. וגם הגענו ל-17:53 שזה כמעט מהדורה שלמה, נכון? אולי אפשר לראיין את אסף שטילמן כדי לסגור את המהדורה הזו עם עוד קצת תוכן רלוונטי? הוא יכול לספר על החויה שלו מהעבודה מול אשדוד ומה היו האתגרים שם. אפשר גם לראיין את האשדודים עצמם. קצת חסר רקע על מה שקרה שם מבחינת אתגרי ההפקה, וגם קצת חסר לנו וידאו כדי לסגור מהדורה :-)

כמה הערות טכניות יותר.

א. מאוד קשה לעקוב מתי זה אשדוד ומתי זה חיפה. בעיקרון לקחת קודם את אשדוד ואז את חיפה, סבבוש. רק שאז, בכל החלק הראשון, לוודא שבכל פעם שעוברים לצילום מאשדוד, רשום "אשדוד". ברוב המקרים טיפלת בזה, צריך רק לוודא שזה בכל המקרים. וזה נכון גם לגבי החלק השני, שאז מדברים על חיפה. לדעתי לפחות פעם אחת פיספסנו את הכתובית הזו - אחרי שגלינה מסיימת לדבר ולפני שרעות מתחילה לדבר, או בסיום הדברים של רעות.
ב. הקטעים שהשתמשת בהם לתיאור חיפה במהלך הראיון של גלינה הם קטעים של סוף המצעד, וזה נראה קצת לא ברור איך גלינה אומרת שהיו כאן מאות אנשים והכיכר נראית ריקה. אולי כדאי להתחיל דווקא עם תמונות של מהלך המצעד, למשל כשגלינה מדברת על מצעד פוליטי, להציג המחשות לפוליטיות של המצעד כמו שמופיע בקליפ אחרי גלינה.
ג. בקטע 10:10 עד 10:30, יש קליפ ארוך מאוד של רקע מהמצעד. הייתי מעדיף שאחרי שרעות מתחילה לדבר, נכניס את הקליפים ברקע של הקול שלה. כי כרגע ההרגשה היא שרעות דיי חוזרת על עצמה לגבי הדרישות מהעירייה. וזה קצת מבאס שכל כך הרבה מ"הראש של רעות
ד. המוזיקה - בכל מקום שהשתמשת במוזיקת הרקע של האירוע, זה מצויין. אבל איפה שהכנסת קטע מוקלט, ותכלס זה ברוב החלק הראשון (00:00-13:00 בערך) - מדובר במוזיקה מסחרית. ולכן צריך לרשום קרדיטים לפי הטופס של אקום. בכל מקרה כדי להשאיר את זה באינטרנט, נצטרך להחליף את המוזיקה שמאפשרת שימוש לא מסחרי, CC. למשל אפשר אולי למצא מוזיקה מתאימה בCCמיקסטר. עוד בדף "מוזיקה חופשית" : http://makore.6tzvaim.com/node/135
ה. רעות והמוזיקת רקע - המזיקת רקע אצל רעות חזקה מדיי.
ה. פיצ. קצת לחתוך בהתחלה של חופית את ה"תערכי את זה טוב". לדעתי זה קצת מיותר. (למרות שזה משעשע).
ח. הייתי שם את אורשי מייד אחרי שגלינה אומרת שהמצעד בחיפה הוא פוליטי.
ט. אולי נכון יותר לעשות שיקופית של תקציבים, לפי הטקסט של אורשי. טלויזיה זה מדיום טיפש ולאנשים אין כח להקשיב, צריך להגיש להם את המספרים עם טבלה פשוטה כדי שיראו על מה מדובר.
י. שקופית נוספת של גלינה בטקסט הסיכום, כי כבר שכחנו איך קוראים לה.
יא. אחרי הפאנצ' של גלינה, הייתי שם עוד איזה 5 שניות של מישהי/ו עם דגל מתנופף או משהו כזה.

#2 נשלח על ידי shiralony ביום ב', 25/11/2013 - 15:02
Attachment:9.png (26.19 ק"ב)

תשובות לענייני עריכת אשדוד-חיפה:
השלמת חומר- שלח לי את המספר של אסף ואתאם אתו צילומים
א. יצרתי את הטיימליין מחדש, קודם כל פתיח שמסביר שהתכנית היא על שני המצעדים, ישר עוברת לגלינה שמספרת על אשדוד, צילומים ועניינים מאשדוד, אחרי הקטע הזה יהיה אפשר להכניס ריאיון עם אסף איפשהו ואז עוברת לקטע על חיפה.
ב-הכל: עשיתי את כל העריכות שהתבקשו, ירדנו מבחינת הזמנים לאזור 15 דקות. מה שאומר שצריכים למלא עוד 9-10 דקות של חומר מאיפשהו, או להסתפק במה שיש ולהרים לרשת (ממילא ערוץ 98 מעדיפים חומרים אקטואליים ולא מתים על זה שאנחנו מביאים להם דברים תלויי-זמן).

דבר אחרון - עד שיהיה לי ממך מספר של אסף בינתיים אניח בצד את עריכת חיפה-אשדוד, אתחיל את עריכת חדרה ואני מקווה היום לצלם את ההפגנה נגד אלימות כלפי נשים, אם זה מעניין אותך לצורך המגזין.

מצ"ב הטבלה (בוידיאו הסעיפים עולים למסך ברגע שאור שי מדבר עליהם)

#3 נשלח על ידי ברוך אורן ביום ב', 25/11/2013 - 16:09

פרטי קשר של אסף שטילמן יש כאן רשימת אנשות קשר: http://www.6tzvaim.com/node/2094

השקופית מגניבה ביותר.

לגבי הדקות החסרות, אולי כדאי לקחת את הרעיון של לדבר עם אסף באופן כללי על מצעדי הגאווה מחוץ לתל אביב, מה החשיבות שהוא רואה בהם, מה השליחות שלהם? מה הקשיים העיקריים בהפקות מהסוג הזה? איך הוא רואה את המצעדים בשנת 2014, עכשיו כשהוא כבר יהיה הרבה פחות מעורב? האם השאיר דור המשך? כל השאלות הללו זה חומר לתוכנית של 40 דקות - אבל אז כמובן הראיון צריך להיות פיזית ולא טלפונית :-)

באותו עניין אפשר גם לראיין את החברים מאשדוד (הם כמעט כל יומיים בתל אביב) או מפתח תקווה.

#4 נשלח על ידי shiralony ביום ד', 04/12/2013 - 17:58

הקבצים הסופיים לאישור טרם העברה לערוץ 98 ביום ראשון:

מצעד חיפה-אשדוד:
https://www.youtube.com/watch?v=-bnDLTth3gM

מצעד חדרה:
https://www.youtube.com/watch?v=tc96T6mtdLs