מוזיקה חופשית

רוב המוזיקה בעולמינו הינה מוזיקה מסחרית, ולכן קשה מאוד לקבל הרשאות להשתמש בה ללא תשלום תמלוגים למוזיקאים ולזמרים שיצרו את המוזיקה, או ליורשיהם.

יש הבדל בין השידורים בערוץ 98, שם הערוץ משלם תמלוגים באופן מרוכז ליוצרים, לבין שידור באתר. לגבי שימוש בערוץ 98, יש למלא את טופס אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים ומפיקים) המצורף בתחתית מסמך זה ונגיש גם דרך אתר חברת מכאן שאחראית על השידורים בערוץ.

לגבי שימוש בסרטונים שעולים לשידור באתר, אין לנו את האפשרות לשלם תמלוגים ולכן חייבים לערוך אותם מבלי להשתמש בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים. לכן, בשישה צבעים עושים שימוש במוזיקה חופשית, כלומר, מוזיקה שיוצריה התירו מראש את השימוש בה למטרות שאינן מסחריות. מטרות אלו הן: שימוש בפרויקט שאיננו מסחרי, כלומר, אין בו תקציב, לא עומדת מאחוריו חברה מסחרית, הוא אינו מבוצע למטרות רווח, ובפרסומיו לא מופיע פרסום לחברה או מוצר מסחרי או לגוף פוליטי כלשהו.

קרדיט. גם מוזיקאיות ומוזיקאים שיוצרים מוזיקה חופשית, עדיין מבקשים לקבל את הזכות שלהם לקרדיט, כלומר, שעבודתם תיוחס להם שמית. ואכן, בסופו של כל סרטון באתר, יופיע קרדיט ליוצרותי המוזיקה, לפי ההנחיות שמכבדות את רצון היוצרים.

מקורות למוזיקה חופשית
מוזיקה תחת רישיון creative commons - אתרים שעבדנו איתם בעבר
אתר CCmixter
אתר Beatpick - יש מעין נגן המאפשר לנגן את השירים דרך האתר. לקבלת עותק השירים יש לשלוח דואר אלקטרוני לג'סיקה המהממת והיא שולחת אותם בדואר חוזר כקובץ MP3. jessica@beatpick.com

אתר MagnaTune הוא מקום נוח במיוחד למציאת מוזיקה חופשית - הממויין לפי ג'אנרים. גם כאן יש מעין נגן מקוון.

יוצרים שברוך אוהב: היפהופ ברייקביט http://magnatune.com/artists/dr_kuch
יוצרים שבנצ' מצא: דאנס טראנס http://www.dogmazic.net/Dj_Quality

קובץ מצורףגודל
-אקום-אשכולות.rtf62.58 ק"ב