הרב נפתלי לוברט, המתנגד לקיום מצעד הגאווה בתל אביב-יפו, מונה לסגן ראש העיר

ביום שני האחרון, הצביע חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה הגאה, יניב ויצמן, בעד מינויו של הרב נפתלי לוברט לתפקיד סגן בשכר לראש העיר. זאת לאחר שגם בישיבה זו בעצמה התבטא הרב לוברט כנגד מצעד הגאווה בעיר. הרב לוברט ידוע בהתבטאויותיו החריפות נגד הקהילה. ויצמן טען להגנתו כי יש לתת הזדמנות לרב לשנות את דעותיו.
חברת סיעת מר"צ במועצת העיר טענה כי תפקיד בכיר יותר עשוי לרכך עמדותיו של הרב וכי הוא עשוי לראות את תפקידו בצורה יותר אחראית מבעבר.
במקביל למינוי השערורייתי, התקבלה פה אחד הצעה לסדר שהעלה חבר יניב ויצמן - ובה אושר להעביר תמיכה מיידית בסך 55,000 שח לבית דרור מתוך תקציב התמיכה בקהילת הלהט"ב בעיר. במסגרת הצעה זו נכללה גם הקמת וועדה שתבנה תוכנית ארוכת טווח לתמיכה בבית דרור ואיתור מבנה קבוע לבית. ההצעה עברה בפה מלא כולל תמיכתם של המפלגות הדתיות והחרדיות.
יואב גולדרינג, חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת הביקורת, הציע כי העירייה תפנה את הטיפול בנושא לוועדת הנכסים, ותקצה לבית דרור נכס עירוני. מאז הקמתו ועד היום משתכן בית דרור בבניין שכור, והעלויות האמירו עם הזמן. כעת עומד הבניין לקראת מכירה ועל בית דרור לעבור למיקום חלופי. בתגובה להצעתו של גולדרינג, השיב ראש העיר, רון חולדאי, כי לא יתמוך בהקצאת נכס לבית דרור משום ש"בכל מקום שהעירייה נכנסת קדימה, המדינה מושכת אחורה".

עוד על הישיבה בכתבתו של בועז פיילר באתר YNET:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4094015,00.html