המשטרה ביטלה את השתתפותה במשלחת ללימוד טיפול בפשעי שנאה: "המשטרה לא מעוניינת להיות חלק ממשלחת של הומואים"

המשטרה הודיעה לעירייה כי הנושא נבחן ע"י ועדה לאישור נסיעות במימון גורם חוץ בראשות סגן המפכ"ל והוחלט כי אין באפשרות המשטרה לשלוח שוטרים לנסיעה
המשטרה החליטה להימנע משליחת משלחת ללמוד את המודל הברלינאי לטיפול בפשעים על רקע הומופובי. בקהילה הגאה הביעו אכזבה מההחלטה.

המשטרה הודיעה אתמול (חמישי) לעיריית תל אביב כי הנושא נבחן על ידי ועדה לאישור נסיעות במימון גורם חוץ בראשות הסמפכ"ל והוחלט כי אין באפשרות המשטרה לשלוח שוטרים לנסיעה, "מאחר שמדובר בגורם מממן שלא אושר על ידי הוועדה". בנוסף נמסר לעירייה כי נבחנה האפשרות שהמשטרה תממן את הנסיעה, אולם האפשרות נפסלה עקב חוסר תקציב.

מהמשטרה נמסר ל"הארץ" כי הפרמטר המרכזי שעומד בפני החלטה לאשר נסיעה לחו"ל במימון גורם חוץ הוא "ערך מוסף מקצועי", וכי הוועדה קבעה שבמקרה זה הערך המקצועי הוא "מינורי" וכי הגורם המציע לא קיבל אישור כגורם חוץ מממן.

כפי שפורסם ב"הארץ" לפני מספר שבועות, החודש - שנה לאחר הרצח בברנוער, יוצאות לגרמניה שתי משלחות. משלחת אחת, של צעירים שנפגעו בפיגוע, יצאה כבר בשעות הלילה. משלחת של גורמים מעיריית תל אביב אמורה להצטרף למשלחת הצעירים בימים הקרובים. שתי המשלחות אמורות היו להיפגש עם נציגי ארגון "מנאו" (מרכז מידע וייעוץ להומואים בבירת גרמניה), עם נציגי משטרת ברלין ובהם מפקד משטרת ברלין בעצמו, חברי פרלמנט גרמנים וראש עיריית ברלין. את הביקור ארגן מנאו, שגם גייס את התרומות, והוא מתקיים בשיתוף עם המרכז הגאה של עיריית תל אביב.

מטרת הביקור המבוטל היתה ללמוד את המודל של ארגון "מנאו" (מרכז מידע וייעוץ להומואים בבירת גרמניה) שיושם בהצלחה בברלין, לטיפול ולמניעת פשעים על רקע הומופובי, במטרה להקים בישראל תשתית להסברה ומאבק בהומופוביה ופשעי שנאה נגד הקהילה הגאה. נציגי ארגון מנאו ערכו סיור הכנה בישראל ובין היתר אף ביקרו במשטרת ת"א לפני כחודשיים. בעירייה הסבירו כי בברלין מתקיים שיתוף פעולה הדוק בין מנאו לרשויות. שיתוף הפעולה ההדוק מתקיים גם עם משטרת העיר, המפעילה שני שוטרים כאנשי קשר לקהילה הגאה.

לפני כחודש אף נשלח למשטרה מכתב ממפקד משטרת ברלין, בו הוא הזמין את המשטרה לשלוח נציגים למפגש בברלין. גורמים בעירייה סיפרו אתמול ל"הארץ" כי לאורך הדרך דובר על שליחת שני שוטרים למשלחת.

גורם בעיירית תל אביב אמר לנועה קושרק מ"הארץ": "התרשמנו ממחוז תל אביב שהם רואים בפעילות חשיבות, ולכן הם גם נפגשו עם נציגי ארגון מנאו, כשאלה היו בארץ. נוצרת עכשיו תחושה לא נעימה שהמשטרה לא רואה בשיתוף פעולה עם הקהילה הגאה חשיבות. הם אפילו לא היו צריכים להוציא על זה משאבים. וזה בא שנה אחרי שהם מנסים לתפוס את הרוצח ולא מצליחים". הגורם המשיך והסביר את הסיבה לביטול השתתפות המשטרה;לדברי הגורם, גורם במשטרה אמר לו ש"המשטרה לא מעוניינת להיות חלק ממשלחת של הומואים".

לכתבה המלאה ב"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=1185576

תגיות: משטרה, להט"ב, הפיגוע בברנוער, הומואים לסביות