שוב פעם הומופוביה - קצת על חגיגות הגאווה באילת

עודכן: 2009-05-17 22:39: הוספת תמונות


חוגגים מתחת לדגל שישה צבעים, מצעד הגאווה באילת, שישי האחרון

בצהריי שישי האחרון, השתתפה קבוצת "צבעים בטבע" - קבוצת הטיולים של שישה צבעים, במצעד הגאווה באילת. המצעד צעד רובו ככולו כמתוכנן, אך במהלך ההתכנסות, צפינו במספר שלטים הומופובים וכן זכינו לקבל מטח ביצים, אשר למזלינו, אף אחת מהן לא פגעה בנו. כלי תקשורת אחרים מדווחים על שלט "הכניסה להומואים אסורה" שהוצב מעל אחת החנויות, אך לא יצא לנו לשים לב לכך.

המצעד היה מצומצם בהיקפו - באופן שגרתי לאילת, צעדו בין 300 ל-1000 איש. על תרני עמודי התאורה, בלטו בהיעדרם דגלי הגאווה. נהג המונית שהסיע אותנו למצעד, ידע לספר שבחור ובחורה עמלו קשות לתלות את הדגלים לפנות בוקר, אור ליום חמישי, אך עם בוקר הגיעו אנשים שלטענתו מקושרים למפלגות הדתיות בעיר, ועקרו את הדגלים ממקומם.


בלטו בהעדרם - דגלי הגאווה

התעקשנו ושאלנו, האם הייתה זו הערייה שתלתה את הדגלים - ואם כן, כיצד זה שהיא לא התלוננה במשטרה כנגד הפורעים. התשובה המאכזבת הסבירה הכל. "זה הם תלו, הבחור והבחורה, בלילה כי העירייה כאן לא אישרה, אתה יודע מי שולט כאן בעיניינים. זה עובדי העירייה שהורידו את הדגלים בבוקר". אווירת ה"הורידו את הדגלים" התחזקה, כאשר נודע לנו כי דיון קהילתי שנועד להערך ביום חמישי בערב, בוטל. נותרנו אם כן עם מצעד וכמה מסיבות. וביצים שמוטחות בנו.
כמו בכל שנה, דלילות הקהל והאיש המחופש לדב שבאמצע המצעד מתייבש סופית ועוצר להתפשט - מזכירים לנו שבאילת מדובר, וההפקה כאן היא אמנם מכל הלב, אבל עדיין חובבנית.


מכנס גאווה מכל הלב, אבל חובבני

בתום המצעד, עם הגיענו לחוף, חיכו לנו תקלות במערכת ההגברה ויהלומה בת פורת. כיוון שלא היה מקום ישיבה בצל, נאלצנו לחנות, מותשים, המומים ומושבתים עד מוות מהחום האילתי, בחוף הסמוך להפנינג. גם כאן החובבניות המשיכה, כאשר החוף השכן החליט להתחרות בהפנינג ולהציב רמקולים אימתניים עם מוזיקה מזרחית. כמובן שאף אחד מהחופים לא ניצח, ורוב המבלים בחוף הפסידו - כי התערובת האקוסטית העלתה רושם של תאונת רכבת מתמשכת ולא של חגיגות בקנה מידה עירוני. אחרי ארבעה ליטרים של ברד פטל - הצלחנו לקום ולהתאדות לחוף המגדלור, כדי להתאושש מעוצמת החוויה.

אז מה למדנו בביקור השנתי באילת? חם, מאוד חם, והשמש יוקדת - חייבים להעביר את המצעד לשעה יותר אנושית. ולגבי מטח הביצים - כנראה שזה חלק מהחוויה כאן. שהרי גם בשנה שעברה כיכבו ההומופוביה והביצים במצעד באילת - ואפילו סיקרנו זאת כאן באתר.