מציג את מה קורה? חדשות הקהילה הגאה 2007-07-12

פתיח לחדשות הקהילה

Your browser is not able to display this multimedia content.

Problems viewing videos?
Download latest Flash Player

ברוכים הבאים למה קורה- מגזין הטלויזיה הקהילתית הגאה שלכם.
באולפן תל אביב, כאן אביהו. היום במהדורה: ירידה קלה בשיעור נשאי האיידס בקרב ההומואים, הצגת התרמה לוועד למלחמה באיידס בבית-צבי, מפגש ראשון של תא גאה בבר אילן, קורס המדריכים הגאים נפגש עם ארגוני הקהילה, אירוע אחד בשבוע - ערב זיכרון לזכר תיאו מאיינץ באגודה.

1. ירידה קלה בשיעור נשאי האיידס בקרב ההומואים. אתר YNET מדווח כי בשנת אלפיים ושש חלה ירידה קלה של שני אחוזים בשיעור הנדבקים ההומואים מבין הנדבקים לעומת הנתונים משנת אלפיים וחמש. הירידה מורגשת גם במספרים אבסולוטיים: שישים ותשעה מבין שלוש מאות שלושים ושבעה חולי האיידס שדווחו באלפיים ושש הגיעו מקרב קהילת ההומואים. דניאל שם-טוב, ראש המחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות טועו כי "ישנה ירידה אבל זה לא מספיק, צריך להמשיך במאמצים". דניאל אמר את הדברים במסגרת כנס תחת הכותרת "מתגייסים בתנופה – ממשיכים במניעה"', כנס משותף למשרד הבריאות ולאגודת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנס, שנערך ביום חמישי האחרון, במטרה להגביר את המודעות למניעת מחלת האיידס.

2. בערב שלישי האחרון, העלה בית הספר הגבוה למשחק בית צבי את ההצגה "מלאכים באמריקה" בתרומה, כחלק מאירוע התרמה לועד למלחמה באיידס. כתבינו בן ציון סליוז מביא את התמונות.

3. אתמול, יום רביעי, נערך יום עיון בנושא התמודדות עם הומסקסואליות ולסביות בסנימטק ת"א. יום העיון נערך במסגרת סדרת "במה מקצועית", בה כלל עובדים רשות חסות הנוער במשרד הרווחה דנים כל פעם בנושא המעלה רגשות ומחשבות.יום העיון כלל הקרנה של הסרט "משהו יפה", פאנל של עובדי ראשות החסות לנוער בנושא ההתמודדות עם הומוסקסואליות ולסביות בקרב הנוער החוסה וכן בקרב העובדים עצמם, ולסיום, שרית מאירוביץ, רכזת בית דרור, הציגה את ממצאי המחקר שהם הפיקו. ברוך אורן ראיין את עידית, מפקחת הטיפול ברשות.

4. קבוצת של סטודנים להטבים הקימה תא סטודנטיאלי גאה באוניברסיטת בר אילן. ערן בשה, ממקימי התא, מסר לאתר גוגיי כי "אנחנו מקימים את התא מאותה הסיבה שהיה מצעד בירושלים, צריך להביא את השיוויון והפלורליזם למקומות בהם הם לא קיימים".

5. המחזור הראשון של קורס מדריכות ומדריכי קבוצות חברתיות גאות המתקיים מזה מספר חודשים בניהול בת קול, עריית תל אביב ושישה צבעים, מתקרב לסיומו. ביום שלישי האחרון נערך מפגש מיוחד בין חניכי הקורס, לבין ארגונים בקהילה אשר עשויים לקלוט את המדריכים החדשים. ברוך אורן הביא תמונות מהמפגש.

6. פינת הפסימי - והפעם: עמית פסימי לגבי האקטיביסטים בקהילת הלהט"ב.

7. ולסיום אירוע אחד בשבוע. בשעה תשע וחצי בערב יתקיים ערב זיכרון לזכרו של תיאו מאינץ בבית פזי, נחמני עשרים ושמונה תא הערב יתקיים במעמד בני המשפחה, חברים ופעילי אגודה. חברי הקהילה מוזמנים.

עד כאן מאולפן מה קורה. אני הייתי אביהו - שבוע מהמם שיהיה.