מציג את פינת הפסימי - אקטיביסטים בקהילת הלהט"ב 2007-07-12

פתיח לחדשות הקהילה

Your browser is not able to display this multimedia content.

Problems viewing videos?
Download latest Flash Player

האקטיביסטים בקהילת הלהט"ב של העולם המערבי יכולים לצאת לגמלאות, מנהיגי העולם החופשי עובדים בשבילם. עם העלייה הדרמטית שחלה בשיעורי הגירושים ברחבי הגלובוס, הזוגות החד מיניים הם ההבטחה הגדולה הבאה של השמרנות. כי הרי אצל אלו מאתנו שמחליטים להתחתן, יש לחץ חברתי הרבה יותר גדול לגרום למסגרת הנישואין ל"הצליח" ולהחזיק מעמד.

ולכן, אין זה פלא שכבר עשרים מדינות ברחבי העולם מעניקות לזוגות חד מיניים את הזכות להתחתן או את הזכות לאיחוד אזרחי, וכל מועמד שני לנשיאות גורר עמו את נס המאבק. הם צריכים אותנו בשביל לשמר את עצמם. ואם פוליטיקאים תומכים, אז מערכת החינוך תומכת. ואם מערכת החינוך תומכת, אז גם אלו שיעברו בתוכה יתמכו גם הם. הו ימים שמחים.

אבל מה לגבי ישראל? כאן, יש מיעוטים אחרים שישמרו על המסגרות השמרניות בשביל הפוליטיקאים- המיעוט הדתי והמיעוט הערבי. בערבית, אין אפילו מקבילה למילה "גט" וגם במאה העשרים ואחת, כל הנפילות על מדרגות הרבנות לא ישחררו זוג ממאה שערים מהתחייבותם לקדוש ברוך-הוא.

מצער, אבל המצב היום הוא שנציגי הציבור לא צריכים אותנו כקהילה, אנחנו פשוט שווים יותר קולות כשאנחנו מפולגים. ואם הם לא צריכים אותנו לכלום, הם גם לא נותנים לנו כלום. בשביל שיחזרו אחרינו, צריך לחשוף קצת גוף, להראות שיש לנו מה להציע, כמו כוח אלקטוראלי למשל. אם זה לא עוזר, אז לשבור כמה צלחות, לגרום להם להבין שלא נשתוק עד שיספקו אותנו. אם הנכים, הסטודנטים והחד הוריות שובתים רעב, מדוע אנחנו לא?

לכן, אם תשאלו אותי מה הצורך הבוער ביותר שלנו בתור קהילה, אצעק אקטיביזם, רחב אופקים וארוך טווח. אבל אם תשאלו אותי האם זה יקרה, אאלץ להשיב שאני פסימי.