תרבות גאה

כתבת וידאו: ואנדליזם זה כיף - סדנת גרפיטי מעשית נגד טרנספוביה

טרנס במרכז שמחים להזמינכםן: וונדליזם זה כיף, סדנת גרפיטי מעשית נגד טרנספוביה "כדי להבין למה ריסוס על הקירות הוא פעולה מהפכנית, צריך להרחיב מעט את נקודת המבט. המרחב הציבורי שלנו הוא אף פעם לא נייטרלי. הבניינים עצמם תמיד מעוצבים על ידי כוחות גדולים מאיתנו – המדינה או כוחות השוק. הכוחות האלה לא רק שלא שואלים אותנו איך אנחנו רוצות שהמרחב שלנו ייראה, הם גם מוציאים מחוץ לחוק כל התערבות אינדיבידואלית במרחב, במסווה של ”הפרעה לסדר הציבורי“, ”עבריינות“ או ”וונדליזם“. בדיוק כמו המרחב הציבורי, גם הדיון הציבורי שלנו נשלט על ידי תעשיית התקשורת והבידור. עצם קיומה של התעשייה קובע את טווח הרעיונות שאנחנו הצרכניות נזכה לשמוע. זה מפסיק להיות דיון ומתחיל להיות אינדוקטרינציה להמונים. אז אנחנו, אלה שמאכלסות את המרחב הזה ונחשפות לאינדוקרינציה הזאת, משתמשים במעט חופש הפעולה שנשאר לנו כדי להתבטא. אנחנו משאירות את החותם הצנוע שלנו על הקירות שלהם, וחושפים אחת את השנייה לרעיונות ולדעות שלא עוברות את המסננת של התקשורת‬." (מתוך "נערי אמצע" חאווה אדישיון) בסדנא נלמד איך להכין סטנסילים ליצירת שלטים, חולצות, וסיסמאות נגד טרנספוביה ולמען חופש מגדרי. העבודות שניצור בסדנא יוצגו במהלך השבוע במרכז הגאה לקראת טקס יום הזכרון הבינלאומי לטרנסג'נדרים. אנחנו נדאג לחומרים הדרושים אך במידה ויש לכם ספריי, שקפים לסטנסילים, נשמח אם תביאו גם כדי שלא יחסר. כמו כן, מי שרוצה ליצור לעצמה חולצה מתבקשת להביא אחת מהבית. בהנחיית נועה הקטנה.

כתבת וידאו: עיצוב מדיניות פמיניסטית: האישה הגלובלית או כלכלה בגרוש - מהגרות עבודה בישראל בראי האמנות

התוכנית ללימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW באוניברסיטת תל אביב, עורכת סדרת מפגשים בנושא "מדיניות פמיניסטית". בסרטון זה מופיעה טל דקל, מהתוכנית ללימודי נשים ומגדר, אוניברסיטת תל אביב והמדרשה לאמנות, מכללת בית ברל. טל מנסה לשרטט את השתקפותן של מהגרות עבודה בישראל - בראי האומנות הישראלית בת-זמננו.

כתבת וידאו: עיצוב מדיניות פמיניסטית: מה אשה קונה? העמדה הצרכנית הנשית מ'אשה יפה' ועד 'סקס והעיר הגדולה'

התוכנית ללימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW באוניברסיטת תל אביב, עורכת סדרת מפגשים בנושא "מדיניות פמיניסטית". בסרטון זה מופיעה רוני הלפרן מהתוכנית ללימודי נשים ומגדר והחוג לקולנוע וטלויזיה, אוניברסיטת תל אביב. רוני מנסה לנתח את הדרך בה הקולנוע מציג את הצרכנות הנשית, ומה אפשר ללמוד מכך.

כתבת וידאו: לקראת "נאמנות ובגידה" - הציורים של אדם ללו אלמוג

אדם ללו אלמוג הוא אחד היוצרים שישתתפו בתערוכת "נאמנות ובגידה", אשר תפתח ביום חמישי הבא, 3/2, ב"גדה השמאלית", אחד העם 70 ת"א. יצאנו לשאול אותו קצת על היצירות שהוא מציג בתערוכה. היצירות אגב יועמדו למכירה פומבית בערב הפתיחה. אדם מספר על היצירה הראשונה בה הוא צייר שתי דמויות עם דגלים - אשר זכתה לכבוד להיות "בראש התערוכה". בציור אדם וחבר שלו, בימיו של אדם כחבר תנועת נוער. ביצירה השניה, סיטואציה משנות ה-50 בירושלים - בני זוג יושבים בבית קפה. הערה: אדם הינו צייר ופעיל קהילתי וחברתי עתיר ניסיון, בין היתר מתנדב אדם גם ב"מה קורה".

חיי הלילה: סילבסטר 2010 באוויטה, תל אביב

מילות מפתח: מסיבה, אוויטה, סילבסטר, ריקודים, ספירה לאחור, הופעה חיה

חיי הלילה: מפגש עם ציונה פטריוט וטלולה בונט

ברי דיוידסון מראיין את ציונה פטריוט וטלולה בונט, מייד לאחר הופעה באויטה.

כתבת וידאו: הצצה ל"GAY-ריאטריה"

קליפ השיר "היו זמנים חבר" בביצוע חברי הצגת "GAY ריאטריה" - קבוצת קשת מזהב להומואים מבוגרים. הקליפ הינו הצצה להצגה שצולמה כולה ושודרה בערוץ הקהילתי.

הוידאו בלוג של קשת הזהב: מדברים מהקבר

קבוצת התיאטרון הקהילתית "קשת הזהב" צמחה מתוך קבוצת "קשת הזהב" ללהט"ב מבוגרים. את הקבוצה מנחים במשותף יואב בן ארצי, אנה טליסמן והבימאי חיים טל. אדם, אחד המשתתפים בקבוצה, יזם את הרעיון לתעד את תהליך הכנת ההצגה בקבוצה. בבלוג זה, מציג חיים טל, הבימאי, את ההתפתחות בקבוצה - ההחלטה להעביר את מקום התרחשות ההצגה מבית האבות הגאה ולהחליפו בטקס אזכרה לחבר בבית הקברות. על רקע זה, בקטע גם קטע אימפרוביזציה, בו מתפתח דיאלוג בין הדר, המשחק חבר שנפטר ו"מדבר" מהקבר, הדן עם עודד, בן זוגו שנותר בחיים, על ההבדלים בין תקופות החיים של אז ועכשיו. צילום: עודד צורי לוגינג ודגימה: אילן קידר עריכה: אילן קידר וברוך אורן מילות מפתח: קשת הזהב, תיאטרון גאה, בית קברות, חיים טל, הדר גרד, הזמן הורוד

הוידאו בלוג של קבוצת התיאטרון "קשת הזהב"

קבוצת התיאטרון הקהילתית "קשת הזהב" צמחה מתוך קבוצת "קשת הזהב" ללהט"ב מבוגרים. את הקבוצה מנחים במשותף יואב בן ארצי, אנה טליסמן והבימאי חיים טל. אדם, אחד המשתתפים בקבוצה, יזם את הרעיון לתעד את תהליך הכנת ההצגה בקבוצה.

"בכל פעם שאתה עושה סקס לא מוגן נולד ספק" - קמפיין חדש לועד למלחמה באיידס

הועד למלחמה באיידס הפיק קמפיין חדש - המציג גבר המקיים סקס לא מוגן, ומוליד "ספק" המקונן בו, עד שניגש לבצע בדיקת איידס. כיום אפשר לקבל תשובות מיידיות לבדיקות איידס. מתנדבי הועד למלחמה באיידס מקיימים עמדת בדיקות מהירה במתנ"ס הגאה בתל אביב מדי יום שני ורביעי בערב.
שלב תוכן