יצירת תקציב מגדרי בעיריית תל אביב

Project:שידורינו בערוץ 98
רכיבCode
Category:feature
עדיפות:normal
אחראי:Unassigned
Status:פתוח
תיאור

נשלח PREVIEW לסקירה שלי (ברוך). להלן המשוב שלי:

* הצילום מצויין. כל הכבוד.
* בעיית לפיסינק חזקה בהתחלה שהולכת ונרגעת עם הזמן, מדובר על משהו כמו 4-14 פריימים שחסרים שם. תבדקי אצלך.
* חייבים אינסרטים, VTRים. כשיובל מדבר על המצעד, שיהיה VTR מהמצעד. כשאסף מדבר על הצורך
* הלוגו מופיע כאשר האותיות מלבניות, הוא צריך להיות כאשר האותיות ריבועיות ולא מלבניות. ואז אפשר גם לקרא את הco.il
* ממש לנסות לעשות כתוביות של "מסקנות" כל בערך 2 דקות. העריכה שביצעת מצויינת, אבל הטקסטואליזציה דבר חשוב. להוציא 3-4 מילים לכל דבר. נניח לאנה טליסמן: "* להעסיק יותר נשים". יעל דורון: "* תקצו מבנה לבית דרור" יעל דיין: "* תקימו צוות רווחה לטרנס" שי דויטש: "תנו 20% מתקציב העיר לקהילה" + "צרו שקיפות בחלוקת המשאבים". דנה ממן: "* גברים, תתחילו לשתף במשאבים" יובל אגרט: "* 25 אלף תושבי תל אביב-יפו" "* מגיע לקהילה פי 10 יותר כסף" "* מגיע למתנ"ס פי 3 יותר כסף" ענת ניר: "*צריך ליצור שיוון בתוך העוגה שיש" אסף זמיר: "* נלמד מכן איך לחלק נכון" רעות גיא: "* עניין של חיי אדם"

* וגם - מאוד חסר מבט ביקורתי, אופוזיציוני, על עצם התהליך הזה. הקואליציה בעיר היא 90% מחברי המועצה. יש בזה משמעות פוליטית. אולי אפשר לראיין את ענת ניר ודנה ממן על זה.
*** בדיון יש נציגים מסיעות קואליציה - כלומר - המועצה היא ב"הסכמה גורפת" לטענות של הקהילה, אבל, מתקשה להגדיל את העוגה? איפה זה שם את הדיון הזה? האם זו רק הצגה?
*** כמה צבוע כשאסף זמיר אומר שהמספרים של יובל אגרט אינם נכונים כלל? והאם אפשר לשמוע מה ליובל אגרט יש להגיד על זה?
*** האם באמת מדובר במדע סודי לגבי כיצד מתקבלות ההחלטות? אף אחד בחדר לא יודע את התשובה? זה הזוי. גם על כך צריך להביע תרעומת, על הסתרת המידע. אסף זמיר הוא סגן ראש העיר, הוא צריך לדעת בדיוק מאיפה ולהיכן הולכים הכספים. ואם הוא לא יודע, ופקידי העירייה (יובל אגרט) גם לא מבינים, אז מי לעזאזל מכשכש בכלב??

* במהלך הדברים של יעל דיין יש כמה קפיצות בזוית הצילום. כדאי כאן להכניס VTR מההפגנה הטרנסית. ואולי גם במקום הבעיות תאורה שם.

* בונוס למפיקת וידאו מצטיינת: עוד משהו מעניין - לראות כמה מזמן השיחה בכלל התוכנית הזו יש נשים שמדברות על נשים (בכדל). הייתי ממש שם בצד מעין "גרף מתקדם", כמו כשסופרים את הקולות בהצבעה או משהו כזה. גרף שסופר כמה שניות מצטברות דיברו נשים וכמה שניות דיברו גברים במהדורה... אולי אפילו שניות של נשים מדברות ובתוך זה כמה שניות נשים דיברו על נשים, אח"כ שניות של גברים וכמה מתוך זה גברים דיברו על גברים. וזה יאפשר לראות כמה באמת זמן מהמדורה הוענק לשיח נשי... אבל זה רק אם יש לך רעיון טכנולוגי איך לבצע את זה. אשמח לנסות לחשוב על זה ביחד.

* לסיכום, אחת התוכניות המרתקות ביותר שראיתי מזה זמן רב. תודה שלקחת על עצמך לסקר, היה מדהים ואני בטוח שיזכה לאלפי צפיות ברשת וגם בTV!