לא רק באיגי: הביטוח דוחה גם את טקס הנטיעות ביער הגאווההשלט בכניסה ליער הגאווה
בקיבוץ תובל בגליל
בהודעה שנשלחה הבוקר ע"י האגודה-גאים בגליל, אשר הייתה אמורה לארגן בפעם השביעית ברציפות השנה את טקס הנטיעות ביער הגאווה בתובל אשר בגוש משגב בגליל, נמסר כי הטקס נדחה למועד לא ידוע. הסיבה: חברת הביטוח מסרבת לבטח את האירוע, בדומה לסירוב חברות הביטוח לבקשת ארגון הנוער הגאה לבטח את פעילויותיו. בתגובה הוקמה קבוצה בת כמאה פעילים בפייסבוק, אשר מתכננים לקיים את הטקס גם ללא כיסוי ביטוחי

נוסח ההודעה: "אנו נאלצים שלא באשמתנו לדחות את טקס הנטיעות המסורתי שלנו ב"יער הגאווה בגליל" כפי שתוכנן, למועד אחר שעליו תבוא הודעה בניפרד. ייתכן שנקיימו באביב סמוך לפסח. הדחייה הינה עקב אי יכולת לבטח את המשתתפים בארוע. בתקווה שימצא פתרון לבעיית ביטוח הקהילה הלהטבי"ת במהרה.
שיהיה חג שמח לכולכם, צוות אגודה גאים\ות בגליל"

בעמותת שישה צבעים פתחו בעצומה הקוראת למפקח על הביטוח לפעול כנגד חברות הביטוח אשר אינן מוכנות לתת שירותי ביטוח הולמים לקהילה הגאה. לחתימה על העצומה...

ואילו בפייסבוק, הוקמה קבוצה הנקראת "חופש אמיתי" אשר שמה לעצמה מטרה לקדם את הפעילות הגאה בצפון הארץ. הקבוצה קוראת לא להתקפל מול חברות הביטוח, וחברי הקבוצה מתחייבים לקיים את הטקס בכל מקרה, גם ללא כיסוי ביטוחי. אין מידע מי עומד בראש הקבוצה, אשר בעת כתיבת הכתבה חברים בה 116 אישה ואיש.

הנטיעות ביער הגאווה בתובל התקיימו לראשונה ב-7/2/2004, אז מאות חברי הקהילה הגיעו לקיבוץ תובל שבגליל לטקס נטיעות של ט"ו בשבט. ח"כ רומן ברונפמן שהשתתף בטקס, אמר: "בחרתי להיות כאן כי המאבק שלכם הוא חלק מהמאבק לזכויות האדם". נורה גרינברג, יו"ר אגודת ההומואים, הלסביות הבי-סקסואלים והטרנס-ג'נדרים, אמרה: "אנחנו תבנית נוף המולדת. אנחנו חלק מהארץ הזאת".

קובץ מצורףגודל
2005-02-yaar-ha-gaava-tubal.jpg18.19 ק"ב

תגובות

חשוב מאוד -

חשוב מאוד - תחתמו על העצומה: http://mens.co.il/atzuma1