שופטי בג”צ: “על מצעד הגאווה בירושלים להפוך לשגרה”

היום נדונה בבג"צ עתירתם השנתית של איתמר בן גביר וברוך מרזל בדרישה למנוע את מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, בנסיון לטעון כי הבית הפתוח אינו עומד בהתחייבויות ובהוראות קודמות של בית המשפט.

בתגובתם כותבים השופטים פרוקצ´ה, מלצר וג´ובראן, כי "נתנו דעתנו לעתירות על כל טעמיהן, ולעמדת המשיבים בתשובותיהם. שמענו את טיעוני הצדדים בהרחבה. בעקבות כל אלה, באנו לכלל מסקנה כי דין העתירות להידחות. בשיקולינו, לקחנו בחשבון, בין היתר, את מסלול מצעד הגאווה והסובלנות לשנת 2008 [...]. כן התחשבנו בהצהרת באות כוח הבית הפתוח לגאווה ולסובלנות לפיה בכוונת מארגני המצעד ומשתתפיו לקיים את המפגש, התהלוכה ועצרת הסיום בסגנון מתון ומאופק, תוך התחשבות מירבית ברגשות הציבור על מגזריו השונים".

בדיון קבעה השופטת פרוקצ´ה כי יש להגיע למצב שבו המצעד ייצעד כדרך שגרה, ולא יהיה עוד צורך בעתירות לבג"צ כנגדו.

השופטים ציינו כי עקב דחיפות הדיון והעובדה כי המצעד יערך ביום חמישי הקרוב, ניתנה התשובה במהרה, והנימוקים יינתנו בשלב מאוחר יותר.

הבית הפתוח מברך על החלטת בג"צ, ומקווה כי דבריה של השופטת פרוקצ´ה אכן יתממשו בשנים הקרובות. מנכ"ל הבית הפתוח, יונתן גר: “הצטערנו על העתירה הזו, במיוחד כי מטרתה האמיתית הייתה לנסות ולדרדר את ירושלים בחזרה למקומות משנים עברו. ירושלים לקראת המצעד השנה נמצאת במקום אחר, במקום שקט, במקום שמאפשר לנו לצעוד ביום חמישי בשקט ובגאווה".

בתוך כך, ובמקביל, התקבלו היום (ב´) כל האישורים הדרושים לקיומו של מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים ביום חמישי הקרוב, ה-26 ביוני 2008. הוא יתכנס בשעה 16.00 בגן העצמאות, ויצעד לאורך הרחובות אגרון ודוד המלך עד לסיומו בעצרת בגן הפעמון.

הודעה לעיתונות שפרסם הבית הפתוח בירושלים

תגובות

בושה !! איזה

בושה !! איזה גאווה ואיזה בטיח במקום שתתחאו בבית אתם יוצאים ועוד מתגאים ??והכי אבסורד שזה בירושלים עיר הקודש.... חלק גדול מזה זה לעצבן חרדים.....