עוד חודש: חגיגה של סרטונים גאים במסגרת "פאקינג דיפרנט"

פרויקט "פאקינג דיפרנט תל אביב" יפתח בבכורה עולמית את פסטיבל הקולנוע הלסבי הומו בי וטרנס: הפסטיבל הבינלאומי השלישי לקולנוע לסבי הומו בי וטרנס יפתח ב- 24 ביוני בסינמטק ת"א ויימשך 5 ימים.
השנה יוצגו 99 סרטים עלילתיים, תיעודים, קצרים ומצוירים מישראל, ארה"ב, טייוואן, ברזיל, גרמניה, אירן, צרפת, איטליה, דרום קוריאה ועוד. חלק ניכר מהסרטים הוקרנו בפסטיבלי הקולנוע המובחרים בעולם: קאן 2007, סאנדנס וטרייבקה 2008. יוקרנו גם סרטים זוכי פרסים מפסטיבל ברלין 2008 (""Football under cover ו TA"" ) ואפילו סרט זוכה פרס אוסקר 2008 ("Free Held").
בפסטיבל יתארחו מעל ל-20 במאים, מפיקים ומנהלי פסטיבלים מארה"ב, גרמניה, צרפת, יוון ואיטליה.

הפסטיבל ייפתח בבכורה עולמית של "פאקינג דיפרנט תל אביב", פרויקט בין-לאומי שצולם בשנים האחרונות בברלין ובניו-יורק והשנה, לראשונה, מצטרפת גם תל אביב. "פאקינג דיפרנט תל אביב" הוא הפרק השלישי בפרויקט הבינלאומי "פאקינג דיפרנט", ששני חלקיו הראשונים הופקו בברלין (2005) ובניו יורק (2007). במסגרת מיזם זה, במאיות לסביות הוזמנו ליצור סרטים קצרים על האופן שבו הן תופשות אהבה ומיניות הומואית, ומנגד, קולנוענים הומואים הוזמנו ליצור סרטים קצרים על תשוקה ומיניות לסבית. בכל עיר הופקו 14 סרטים קצרים, ואלה קובצו יחד ליצירה אחת.
בעקבות ביקורו בפסטיבל התל-אביבי השנתי לסרטים הומו-לסביים בקיץ האחרון, החליט המפיק הגרמני כריסטיאן פיטרסן להזמין יוצרים מקומיים לקחת חלק בגרסה הישראלית של הפרויקט. היוצרים התבקשו להציע רעיונות לסרטים באורך של שלוש עד שבע דקות. המקבץ משלב שלל סגנונות וז'אנרים קולנועים: תיעודי, עלילתי וניסיוני. הקרנת הבכורה תהיה בנוכחות המפיק כריסטיאן פטרסון – אורח הפסטיבל.

רשימת הסרטים המשתתפים בפרויקט:

הסרט: "blood money"
בימוי: אלעד זכאי
משחק: אוולין הגואל, אליענה בקייר, שורטי
סרט קודר ואלים המתאר לילה דרמטי בחייהן של בנות זוג צעירות במהלכו נכנסת אישה מסתורית לחייהן ומשנה את עולמן.

הסרט: "סקס פוליטי"
בימוי: הילה בן ברוך
משחק: מאור אלימלך, עמית לוי
יוסי וצוף נפגשים לדייט נוסף, פוליטיקה עולה כנושא לשיחה ועמדותיהם מתנגשות, מכאן מתפתחת שיחה שתיקח אותם לכיוונים מפתיעים.

הסרט: "פריים ריק"
תסריט ובימוי: ערן קובליק קידר וריקרדו רויסטשר
יום לפני צילומים של סרט לסבי אירוטי, מודיעות השחקניות לבמאי שהן נסוגות מהשתתפותן. כל מה שנותר לצלם זה את הלוקיישן הריק מאדם. מה שאמור היה להכיל בתוכו פנטזיה מינית של האחר, נותר כמרחב של אוננות.

הסרט:" ניסו "
בימוי ותסריט: חגי אייד
משחק: חגי אייד, ליאת אקטע
סיפורו של ניסו, גבר שנולד כאישה, ניצה, ועבר במהלך חייו טיפולים וניתוחים לשינוי מין. ניסו מספר על חוויותיו כילדה גברית ועל אהבת חייו, לאירית, שעזבה אותו בגלל שהפך לגבר. הוא שר על בדידותו ועל געגועיו לאהובתו, פסקול הסרט כולל עיבוד וביצוע מחודש לשיר "נזכר אני במבטך".

הסרט:" יוסי ויסמין "
בימוי: ניר נאמן, תסריט - ניר נאמן, איתמר אשפר
משחק: נוריה ויטאל, דקל עדין (פרשת השבוע, אביבה אהובתי)
יוסי נער הומו יושב לבד. פעם, יסמין, חברתו הטובה ביותר שהיא גם לסבית הזהירה אותו שלא להתמסר ככה סתם. הם היו אז בני 17, יוסי ויסמין חברתו ישבו, צחקו ודיברו בחרוזים, אחר כך דיברו קצת ברצינות, על אהבה ומין - ומה בא קודם.

הסרט: "אשפ"ה"
תסריט ובימוי: יוסי בראומן
משחק: טלולה בונט (בתפקיד נינט טייב), דנה קרדיטורו ומישל אדרי
דנה ומישל, זוג לסביות, חוטפות את נינט טייב ערב השתתפותה כנציגת ישראל באירוויזיון בירושלים. בתמורה לשחרורה הן דורשות את שחרורה לחופשי של האקסית של דנה, המחבלת הפלסטינית שורוק, שכלואה בישראל.

הסרט: " שאינה תלויה בדבר "
בימוי ותסריט: אביטל ברק
משחק: רן בר צבי, טל קלאי, שמואל הלפרין
בחור ישיבה חרדי אדוק ובארון, ביום המכריע של חייו בו הוא מתמודד לראשונה עם המיניות ההומוסקסואלית שלו הנחשבת אסורה במסגרת הדת והחברה בה הוא חי, בגבול הדק בין אמונה ומסורת אל מול נטיות הלב והגוף.

הסרט:" להיכנע Désarmé"
בימוי: נובמבר וונדרין
משחק: עופר רגירר, אוסיו לירוי
שגרת ההוללות של כוריאוגרף הומו חתיך מתערערת במפתיע כשרקדן חדש, צרפתי, מגיע ללהקה, והכוריאוגרף נמשך אליו. כשהוא מגלה שהרקדן הוא בעצם טרנסג'נדר - גבר שהיה אשה - נאלץ הגיבור לבחון מחדש את הגבריות שלו עצמו ומגמיש את הגדרת הגבריות שהוא מחפש אצל בני זוגו.

הסרט: "thought about"
בימוי: גלית פלורנץ
לחן גיטרה , קלידים - גלית פלורנץ, צ'לו - הילה הרמתי
שחקן - אלאן גולדנברג 'צילום ועריכה - גלית פלורנץ
עבודת האודיו ויזואל של גלית פלורנץ

הסרט: "CHERCHEZ LA FEMME"
בימוי: סיון לוי ואייל ברומברג
צילם אמנון זלאייט, תאורנים ראשיים: גלי רשף ושוקי פז, צלם סטילס: עומר מסינגר
הסרט חוקר כיצד נראית מערכת יחסים בין שתי נשים. האם יש ייחוד במערכת יחסים כזאת ובראייה של אישה אחת את האחרת? או שמא גם מערכות היחסים ההטרו וההומוסקסואליות פונות לאותו כיוון עמוק וכואב מעין זה?
X ו-Y נפגשות בפאב לסבי אפל ומנוכר, ייצוג אחד של העולם הלסבי, ומצליחות ליצור עולם אינטימי וענוג בתוך עננה של בדידות ללא צורך במילים, עולמן גם לא חף מיחסי כוחות ורוע, אך מכיל בתוכו מערכת יחסים שלמה וטהורה המתרחשת בין שתי נשים.

הסרט: "ספסל ימין ושמאל "
בימוי: יאיר הוכנר
משחק: אביטל ברק, ליאת אקטע, גילה גולדשטיין
בוקר אביבי, גילה גולדשטיין מגיעה לגן מאיר עם מגזין לשבת על ספסל וליהנות מהשמש והשקט, אבל אז מגיעות שתי מפגינות אחת שמאלנית והשנייה ימנית והקרב מתחיל!

הסרט: "עמנואל "
בימוי וצילום: סטפני אברמוביץ
סרט תיעודי. עמנואל, בן 22, סטודנט למוסיקה, רגיש ובוגר, משווע לאהבת אמת, כזו שתישאר לעד. אך עמנואל, מוצא עצמו מתאהב שוב ושוב בגברים לא פנויים, כאלה העוזבים תמיד בבוקר שאחרי. את תסכוליו, מוציא עמנואל על הבמה, כאשר הוא לובש את דמותה של בריג'יט דה לה רו, מלכת דראג ירושלמית, שלא עושה חשבון לאף אחד. בריג'יט, בניגוד מוחלט לעמנואל, היא זו הנוטשת את גבריה מידי בוקר. היא גם זו העומדת בדרכו, להשיג את מבוקשו – אהבת אמת.

הסרט: "מקלט ציבורי"
בימוי: יסמין מקס
משחק: יואל נוי, יוסי אלמוג
דניאל הצעיר מגיע לתל-אביב באוטובוס. הוא מטמין את הכיפה בכיסו, ומלווה במצלמתו מתחיל לעקוב אחר עופר, שדרן הרדיו החביב עליו. דניאל מתכנן כי זה יהיה הלילה הראשון שלו עם גבר. מה שנראה כעוד מפגש מיני בגן ציבורי, הופך במהרה למפגש חברי כאשר הגן מהווה עבורם מקלט ציבורי ללילה, עד שדניאל נרדם על ברכיו של עופר. בכניסה לגן החשמל אפשר למצוא שלט קטן המכוון לעבר המקלט המקומי, ומרמז על מטרתו המרכזית של הגן: מקלט ציבורי.

לפרטים נוספים:
רחלי ניר – יחסי ציבור- 03-6060802 rachelpr@cinema.co.il
יאיר הוכנר, מנהל הפסטיבל 052-2767404 yairho@bezeqint.net
אתר הפסטיבל: www.tlvfest.com
אתר הפרויקט הראשון – ברלין www.fucking-different.de

תגובות

נשמע מעניין

נשמע מעניין מאוד.
אני חושבת שהסרט "הבועה" מאוד רלוונטי לנושא. חבל שלא נכלל ברשימת הסרטים.