תגובה למכתבו של מייק המל והבהרה חשובה

היום בשעות הבוקר שלח מייק המל, יו"ר האגודה מכתב בו תקף את שישה צבעים ואת החלטה לתת במה לדיעות שונות ולתמוך בחופש הביטוי, גם במחיר של השמעת קולות שבדרך כלל אינם נשמעים בקהילה ושלא תמיד נעים לשמוע.
אתמול בצהריים העלתי לאתר 'מה קורה' מכתב שכתב בחור בשם רוני. אותו רוני בחר להגיב בכעס על הודעת 'שישה צבעים' המגנה את הפיגוע שארע לפני שבוע ויומיים. במכתב עצמו, אשר ניתן לקרוא כאן, יוצא הכותב כנגד ארגוני הקהילה (וספציפית נגד שישה צבעים ואגודת הלהט"ב) אשר לא ראו את הכתובת שהיתה על הקיר.
כאשר הגיע המכתב למייל האישי שלי, התלבטתי האם לפרסם אותו. בכל זאת, הוא יוצא כנגד הרבה ארגונים (ובכללם שישה צבעים, שאני גאה להיות חלק ממנה) שמורכבים מאנשים שנותנים הרבה לקהילה.
לאחר כמה רגעי מחשבה הגעתי למסקנה שדווקא 'מה קורה', ששואפת להיות ערוץ פתוח לקהילה ההומו-לס-בי-טרנס, היא הבמה הראויה לפרסום הכתבה. אין זה תפקידי לצנזר כתבות אשר אינן עוברות על החוק, אין זה תפקידי למתן את קול האנשים שאותו אני כל כך רוצה להביא ולהשמיע.
המכתב שנשלח היום ע"י מייק המל, יו"ר האגודה, מביע כעס מוגזם וחסר פרופורציות ומשפריץ לכל עבר בדיוק את אותם דברים שהוא טוען שאנו מנסים להפיץ- תככים קהילתיים ושנאה עצמית.
זוהי הזמנה פתוחה לחברי האגודה, לחברי הועד וגם ליו"ר האגודה לחדול ממסעות הצלב בשם הצנזורה ולהתחיל במסע הדברות אמיתי. זאת מתוך הבנה שהדברות היא גם לדעת לקבל ביקורת, גם לדעת לקבל דברים בפרופורציות וגם לדעת להשמיע ולהשיב בדרכי נעם.
כתובת המייל של מה קורה לקבלת תגובות, לפרסום מאמרי דיעות ולהתנדבות: makore@6tzvaim.com
תודה.

מכתבו של מייק המל, יו"ר האגודה-

   
חברות חברים שלום
בשבוע האחרון מופץ במיילים וברשת מכתב תחת הכותרת:
"האגודה התרשלה בכך שלא דאגה לשמירה ראויה על בני הנוער" מכתב פתוח בעקבות הטבח באגודה
מכתב זה מופץ על ידי "ששה צבעים" ומתואר כמכתב שהתקבל אצלהם באמצעות אתר האינטרנט שלהם. יתכם שהדבר נכון, יתכן שלא, אולם ההחלטה להפיץ בתפוצה רחבה מכתב שכזה, בשבוע בו אנו קוברים את מתינו, מבקרים את פצועינו בבתי החולים, תומכים בכל ומנסים מתוך ההלם להתארגן כקהילה, להעלות האשמות מבלי שנבדקו, מבלי שאיש בתקשורת או במשטרה בכלל העלה את הטענות הוא מעשה שלא יעשה, מעשה נבלה. אין מילים אחרות לתאר זאת.
כאשר אירגוני הקהילה עסוקים במתן תמיכה, בארגון העצרת, בסבבים בין בתי החולים. כאשר האגודה, האגודה שביתה היה לזירת רצח, כאשר שלוליות הדם עדיין חקוקות בזכרוננו, מוצא לנכון "ארגון" שכנראה אין ברצונו, ואין ביכולתו לעשות דבר מה חיובי, להתפלש בביבים של הביצה הקהילתית.
זאת התנהלות בזויה, חסרת אחריות, חסרת בושה.
מבחינתי הוציא ארגון זה את עצמו מכלל הארגונים הקהילתיים. אני קורא ומבקש מכולם, ארגונים, פעילים עצמאים וכל אדם שהקהילה יקרה לליבו, שחושב שגם בתוך הביצה הקהילתית יש גבולות שאסור לעבור להביע את שאט הנפש מההתנהגות הבזויה והנבזית.
האגודה לא תעבור על כך לסדר היום!

מייק המל
יו"ר הועד המנהל