"התופעה ההומו לסבית היא סטיה מן הטבע": כך חושב כמעט כל אדם חמישי בישראל

18% מהאוכלוסיה בישראל סבורים כי הומוסקסואליות היא סטיה מן הטבע - כך עולה מסקר שביצע הפרופ' אורי דגני מחברת גיאוקרטוגפיה עבור גלי צה"ל ופורסם הבוקר. עוד בסקר: כמעט כל אדם עשירי סולד מלהט"ב: 8% מהאוכלוסיה אמרו כי הם חשים סלידה כלפי הקהילה הגאה בישראל.

יומיים אחרי אירוע הירי הקשה במרכז ההומו-לסבי בתל-אביב עדיין לא ברור מי ביצע את המעשה ומדוע החליט לצאת למסע ההרג הזה. אבל מתוצאות הסקר המיוחד שביצע מכון "גיאוקרטוגרפיה" ומתפרסמות כאן הבוקר אפשר ללמוד לא מעט על מה אנחנו הישראליים חושבים על הקהילה ההומו-לסבית:

השאלה הראשונה שבדק עורך הסקר הפרופסור אבי דגני היא "מהי התופעה ההומו-לסבית בעינייך?" 49 אחוזים מהנשאלים השיבו שמדובר בנטייה טבעית מלידה של אחוז מסוים באוכלוסייה. 24 אחוזים סוברים שמדובר התנהגות חברתית ומינית, שונה מהרגיל, על פי בחירה של אנשים מסוימים. ו-18 אחוזים- כמעט אחד מכל חמישה ישראליים - חושב שמדובר בסטייה מן הטבע.

עוד בדק הסקר "מה חשים הישראליים כלפי הקהילה ההומו-לסבית?" שמונה אחוזים מהנשאלים השיבו שהם סולדים מהם, ו-60 אחוזים מהנשאלים השיבו שהם אדישים. עורך הסקר הפרופסור אבי דגני בדק גם "מה חש הציבור הישראלי כששמע על אירוע הירי שלשום במרכז ההומו-לסבי בתל אביב". כאן הייתה תשובה אחת בולטת במיוחד והאדישות נשארה בצד - 90 אחוזים מהנשאלים ענו שהרגישו זעזוע ושותפות בצער.

לסיום בדק הסקר: "איך לדעת הציבור בישראל, ישפיע אירוע הירי על היחס הרחב לקהילה ההומו-לסבית?" 41 אחוזים מהנשאלים חושבים שלאירוע לא תהיה השפעה. 39 אחוזים מאמינים דווקא, שלירי שאירע שלשום תהיה השפעה טובה על היחס לקהילה ההומו-לסבית בישראל.

לכתבה המלאה: http://glz.co.il/newsArticle.aspx?newsid=45388
תגיות נוספות: סקרים, גיאוקרטוגרפיה