טרנספוביה חמורה במשטרת תל אביב

מחוז תל אביב של משטרת ישראל מגלה יחס משפיל לטרנסג'נדרים, בכך שהוא מתעלם מהמגדר בו הם מזדהים, וכן מציג אותם כמתחזים וכמסוכנים לציבור. אתמול נעצרה הטרנסג'נדרית אלונה גל בחשד להפצת סרטוני וידאו של לקוחותיה באינטרנט. ההודעה לעיתונות שפירסמה המשטרה, המתייחסת למקרה, נכתבה כולה בלשון זכר - בניגוד לדרך בה אלונה גל מזדהה. בנוסף לכך, משטרת ישראל פרסמה גם את תמונתה של אלונה ומידע נוסף אודותיה מתוך אתר ההכרויות "מקושרים" בו אלונה פרסמה פרופיל. כל זאת, לטענת המשטרה, לאור החשד, שעדיין לא הוכח, שאלונה פירסמה צילומים שלה מקיימת יחסי מין עם לקוחותיה. חשוב להדגיש כי החשדות נגד אלונה טרם הוכחו.

בהמשך לכך, עיתון "24 דקות" מרשת ידיעות תקשורת, פרסם כתבת שער בנושא, בו מופיעים דברי נציג המשטרה, רס"ר יעקב ברנרד, בדיון שנערך בבית המשפט מול שופט המעצרים התורן מרדכי פלד. ברנרד מצוטט באומרו כי מדובר באדם ש"למעלה הוא אישה ולמטה הוא גבר". ברנרד האשים את גולן בפגיעה בפרטיות, בצילום ברשות היחיד, בפרסום תצלום משפיל ובהחזקת מקום לשם זנות. כמו כן טען ברנרד כי אלונה גל מסוכנת לציבור כי במידה ותשוחרר, תוכל להשמיד את הסרטים.
לדבריו של ברנרד, אלונה שמרה את הסרטים בתור ביטוח, משום "שבעבר הוא הותקף ולכן הוא מצלם" (לשון הזכר במקור). אלונה טענה בתגובה לטענות אלו כי היא אישה ומוחה על היחס אליה.
בית המשפט השלום בתל אביב הורה להראיך את מעצרה בשלושה ימים.

כזכור, בשנת 2004 החלה חוש"ן, העוסקת בסדנאות הסברה וחינוך לסובלנות כלפי הקהילה, לקיים סדנאות לכלל השוטרים העוסקים במגע עם אזרחים במחוז תל אביב, בכללם חוקרים.

עדיין לא נתקבלה תגובת חוש"ן והאגודה.

תגיות נוספות: משטרת ישראל, מחוז תל אביב של המשטרה, זנות טרנסג'נדרית, אלונה גל