רואים אותנו בטלויזיה?!

צוות של מה קורה - הטלויזיה הקהילתית של שישה צבעים, ביקר בכנס השמיני לתקשורת קהילתית בחיפה, וראה איך עושים טלוויזיה.
בתחילת הכנס דיברו המפעילים והמסייעים של התעשיה, אנשי מפתח מהרדיו, הטלוויזיה ואינטרנט מהדרגה הראשונה. הרבה בלה-בלה מחמאות ותודות. כולם אמרו תודה לאחת הדמויות הבולטות בסיועה - ח"כ אורית נוקד, שאישרה את התיקון לחוק הרשות השניה לטלויזיה ולווין וכך השיגה תקציב של שלשה מליון שקל בשנה לטובת הטלוויזיה הקהילתית. מחיאות כפיים !!
הכנס התהדר גם בטייקונים טלוויזיונים שבאו להדגים וללמד איך עושים תקשורת. באולם המרכזי, מירב מיכלי, הדגימה איך עושים ראיון טלוייזיוני ונתנה טיפים. למשימתה היא ביקשה מתנדבים מהקהל, וקורלניה יקירתנו, שהזילה ריר מרוב רצון להשתתף בסדנא, התנדבה בשמחה למשימה. אנו צפינו בוירטואוזיות המילולית של מירב. ברוך הגדיל לעשות ונידב את מירב לעזרת הטלויזיה שלנו - והיא שמחה להרתם ולעזור! ברוכה הבאה מירב!
הכנס המשיך לסדנאות בנושאי סאונד, צילום, והכנת קליפים. הסדנאות הועברו ע"י אנשי מקצוע ידוענים שעבודותיהם זכו להכרה ולפרסים, כמו הצלם של הסרט "ביקור התזמורת" או בימאי הקליפ של יהודית רביץ. גם מיקי רוזנטל, מנחה התוכנית בולדוג, העביר סדנה על הז'אנר הדוקו-אקטיביסטי, והציג קטעים מסרטו השערורייתי החדש "שיטת השקשוקה", שנאסר להקרנה. פה ושם ניתן היה ללקט מהם טיפים - אבל הפער המקצועי היווה מקור להתפעלות מחד, ולשעמום מאידך, כי בהרבה מקרים פשוט אי אפשר היה ללמוד משהו תכל'ס.
בסופו של יום עלינו חזרה לרכבת עייפים אך מרוצים, וחדורי תקווה שלא רחוק היום, וקהילת הלהט"ב תיראה בטלויזיה על כל גווניה ופניה.
בינתיים הטלויזיה הקהילתית משודרת באינטרנט באתר "מה קורה" makore.co.il ובעתיד הלא רחוק נהיה בערוץ 98 בלווין ובכבלים ובערוץ 25 לבעלי ממיר אנלוגי בכבלים..

צפייה נעימה,
דפנה ברקאי. צוות מה קורה? הטלויזיה הקהילתית הגאה